A oto kolejne zajęcia w ramach naszego projektu już za nami. Tym razem chcemy pokazać Wam, jak wyglądały warsztaty plastyczne.


Młodzież dociekliwie badała temat Pruszkowa przy pomocy trzech technik plastycznych - malarstwo abstrakcyjne, kolarz i linoryt. Szczególnym zainteresowaniem obdarzony został proces tworzenia pocztówek z Pruszkowa techniką linorytu. Interpretowaliśmy je na wiele sposobów, szukaliśmy nowych znaczeń i innych kadrów naszego miasta.
Ponadto tworzyliśmy napis „Pruszków” na płachtach szarego papieru - wszystko przy użyciu swoich ciał i farb, taśm itp. Stworzyliśmy też etiudy z użyciem obrazów abstrakcyjnych.


Zdjęcia Jakub Tajduś

Czy wiecie, jak wygląda ulica Bolesława Prusa nocą? Jakie rozmowy słychać na pruszkowskim targu w piątek rano? Jak pachnie park Potulickich i pruszkowska piekarnia? Co przypomina dźwięk WKD i PKP?

Już od kilku dni trwają warsztaty teatralne. Dzieje się bardzo dużo a zapowiada jeszcze więcej! A oto skrót naszych dotychczasowych działań:


Po krótkim (lecz jakże intensywnym Smile) zapoznaniu się i zintegrowaniu grupy rozpoczęliśmy wspólną pracę. Wykorzystując zmysł smaku i zapachu, nasze wspomnienia i skojarzenia związane z Pruszkowem zaczęliśmy tworzyć własną mapę miasta. Wyszliśmy na ulice, podsłuchiwaliśmy troszkę rozmów mieszkańców Wink, robiliśmy zdjęcia w plenerze i tworzyliśmy własne teksty. Do tego wszystkiego dodaliśmy odrobinę plastyki w postaci kolarzy i abstrakcji. A wszystko przeplatane było dużą ilością improwizacji!!! Jak widzicie w naszej Pruszkowskiej Kuchni Teatralnej wrze, a apetyt na więcej rośnie nam z każdym dniem.

Zdjęcia - Jakub Tajduś

REKRUTACJA KROK PO KROKU


1. Aby wziąć udział w szkoleniu należy:
A) Być osobą w wieku 13-19 lat
B) Być uczniem gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej z terenu miasta Pruszków
C) Posiadać zgodę rodziców na swój udział w projekcie

2. Jeśli spełniasz powyższe warunki zapoznaj się z treścią Regulaminu oraz reszty dokumentów umieszczonych u dołu postu (formularz zgłoszeniowy, Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, Zgodę rodziców na udział dziecka w projekcie). Wypełnij formularz zgłoszeniowy on-line bądź pobierz go ze strony, wypełnij go i prześlij droga mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

„Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna” to dwutygodniowy cykl warsztatów teatralnych z elementami plastyki, fotografii i muzyki, których celem jest odkrycie miasta Pruszków za pomocą pięciu zmysłów.

Młodzież w czasie warsztatów spróbuje stworzyć autorską opowieść o swoim mieście, przedstawioną przez pryzmat charakterystycznych dla Pruszkowa smaków, dźwięków, obrazów, zapachów i wrażeń dotykowych. Materiałem, który zostanie w czasie warsztatów teatralnie przetworzony będą zdjęcia, nagrania dźwiękowe oraz formy plastyczne wykonane przez uczestników, pogłębiające ich zmysłową percepcję miasta. Przez dwa tygodnie będziemy obserwować i dokładnie badać Pruszków, rozbudzając dzięki temu swoją wrażliwość artystyczną oraz tożsamość lokalną. Ponadto za inspirację do twórczej pracy posłużą zbiory opowiadań lokalnego pisarza, Tadeusz Huberta Jakubowskiego. Efektem końcowym będzie spektakl pokazywany szerokiej publiczności 19 i 20 lipca.

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu