Wydrukuj tę stronę
piątek, 17 sierpień 2018 07:29

Ruszamy z Erasmusem+ !

Napisał 

Od września Rusza projekt o rzutkiej nazwie "Wykorzystanie gry symulacyjnej "CoopAxle" (Oś Współpracy) do promowania aktywnego udziału młodzieży w partycypacji obywatelskiej w życiu społeczności lokalnej." (teraz spróbuj to wymówić szybko 3 razy).

 

Projekt, poświęcony będzie kształtowaniu postaw obywatelskich wśród uczniów liceów i techników. W ramach projektu będziemy chcieli przeprowadzić z uczniami całodzienne zajęcia w formie warsztatów opartych o autorską grę planszową. Gra planszowa będzie dawała uczestnikom możliwość wcielenia się w decydentów niewielkiego miasteczka i zmierzenie się z problemami jakie dręczą tę niewielką społeczność. Poprzez wspólne decyzje będą mogli zmienić całkowicie charakter gminy, albo rozwinąć ją według swojej wizji. 

Drugiego dnia będziemy kontynuowali warsztaty z zaproszonymi gośćmi – radnymi oraz lokalnymi autorytetami mającymi wpływ na rozwój gminy. Nasi goście nie tylko opowiedzą o swojej pracy i kierunku zmian w miejscowości, ale wezmą też udział w debacie, którą poprowadzą sami uczniowie.

Do współpracy zaprosimy minimum 10 szkół z terenu całego kraju. W każdej szkole będziemy chcieli zaangażować 2 klasy - około 40 osób.

Ostatnim elementem projektu będzie konferencja dla uczniów i nauczycieli pod koniec czerwca. Dla młodzieży będzie sporo atrakcji, warsztatów i integracji, a dla nauczycieli będzie szkolenie z wykorzystania gry planszowej wykorzystanej w projekcie (certyfikat), razem z przekazaniem egzemplarzy. Konferencja odbędzie się w Warszawie, będzie darmowa (łącznie z przejazdem i noclegiem). 

Teodor Sobczak

 Trener, wykładowca, ale przede wszystkim twórca narzędzi edukacyjnych i metodyk tej tematyki. Od 2004 roku zajmuje się tworzeniem zaawansowanych narzędzi symulacyjnych wykorzystywanych w branży szkoleniowej. W jego bogatym dorobku znajduje się kilkadziesiąt gier edukacyjnych różnego rodzaju. Tworzył gry planszowe, przeglądarkowe (technologia flash), edukacyjne gry miejskie oraz szkoleniowe gry interaktywne. Wykłada i prowadzi warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy.