piątek, 17 sierpień 2018 07:29

Ruszamy z Erasmusem+ !

Napisał 

Od września Rusza projekt o rzutkiej nazwie "Wykorzystanie gry symulacyjnej "CoopAxle" (Oś Współpracy) do promowania aktywnego udziału młodzieży w partycypacji obywatelskiej w życiu społeczności lokalnej." (teraz spróbuj to wymówić szybko 3 razy).

 

Projekt, poświęcony będzie kształtowaniu postaw obywatelskich wśród uczniów liceów i techników. W ramach projektu będziemy chcieli przeprowadzić z uczniami całodzienne zajęcia w formie warsztatów opartych o autorską grę planszową. Gra planszowa będzie dawała uczestnikom możliwość wcielenia się w decydentów niewielkiego miasteczka i zmierzenie się z problemami jakie dręczą tę niewielką społeczność. Poprzez wspólne decyzje będą mogli zmienić całkowicie charakter gminy, albo rozwinąć ją według swojej wizji. 

Drugiego dnia będziemy kontynuowali warsztaty z zaproszonymi gośćmi – radnymi oraz lokalnymi autorytetami mającymi wpływ na rozwój gminy. Nasi goście nie tylko opowiedzą o swojej pracy i kierunku zmian w miejscowości, ale wezmą też udział w debacie, którą poprowadzą sami uczniowie.

Do współpracy zaprosimy minimum 10 szkół z terenu całego kraju. W każdej szkole będziemy chcieli zaangażować 2 klasy - około 40 osób.

Ostatnim elementem projektu będzie konferencja dla uczniów i nauczycieli pod koniec czerwca. Dla młodzieży będzie sporo atrakcji, warsztatów i integracji, a dla nauczycieli będzie szkolenie z wykorzystania gry planszowej wykorzystanej w projekcie (certyfikat), razem z przekazaniem egzemplarzy. Konferencja odbędzie się w Warszawie, będzie darmowa (łącznie z przejazdem i noclegiem). 

Teodor Sobczak

 Trener, wykładowca, ale przede wszystkim twórca narzędzi edukacyjnych i metodyk tej tematyki. Od 2004 roku zajmuje się tworzeniem zaawansowanych narzędzi symulacyjnych wykorzystywanych w branży szkoleniowej. W jego bogatym dorobku znajduje się kilkadziesiąt gier edukacyjnych różnego rodzaju. Tworzył gry planszowe, przeglądarkowe (technologia flash), edukacyjne gry miejskie oraz szkoleniowe gry interaktywne. Wykłada i prowadzi warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy. 

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu