środa, 01 październik 2014 10:01

Rusza projekt rozwoju gry symulacyjnej "SmileUrbo"!

Napisał 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że właśnie rozpoczynamy realizację ważnego dla nas projektu: 

Stymulowanie aktywnego udziału młodych ludzi w życiu demokratycznym dzięki rozwojowi innowacyjnego, narzędzia edukacyjnego SmileUrbo

Ten długi tytuł kryje w sobie projekt mający na celu rozbudowę istniejącej gry symulacyjnej SmileUrbo, która została uznana za najlepszy projekt w kategorii ‘Edukacja i budowanie świadomość dla rozwoju’ w Prowincji Barcelona w Hiszpanii w 2013. Stworzenie podstawowej wersji gry zostało sfinansowane przez Diputacion de Barcelona i hiszpańską organizację pozarządową Smilemundo, która jest naszym partnerem w projekcie. SmileUrbo map

Fabuła gry toczy się we wiosce w Ameryce Południowej, na skraju parku narodowego. Mimo tak pięknego otoczenia wioska zmaga się z ogromnymi problemami, które sprawiają że przyszłość społeczności staje się niepewna. Olbrzymie bezrobocie, sprawiło, że młodzi ludzie masowo emigrują w poszukiwaniu lepszego życia. Społeczność próbowała ratować podupadającą ekonomię kosztem nadmiernego obciążenia ekosystemu. Niestety doprowadziło to do zanieczyszczenia jeziora przez co od kilku lat w wiosce pojawiają się różnego rodzaju choroby. Drastycznie wzrosła liczba zgonów wśród niemowląt i dzieci. Pewnego dnia w wiosce pojawia się inwestor z propozycją wykupienia ziemi i zbudowania ekskluzywnego hotelu-spa. W grze bierze udział ośmiu graczy, którzy wcielają się w rolę członków rady miejskiej oraz inwestora i przedstawiciela NGO. Celem gry jest osiągnięcie jak najwyższego wyniku indywidualnego oraz podniesienie wszystkich wskaźników dobrobytu wioski do poziomu akceptowalnego. W grze pojawia się 5 ogólnych wskaźników, które w sposób uproszczony opisują stan wsi w krytycznych obszarach, które zapewniają jej dobrobyt. Gra posiada 2 komponenty – interpersonalny oraz platformę online. Komponent interpersonalny tworzą gracze wcielając się w role. Natomiast platforma zajmuje się systemem głosowania, zliczania punktów i wskaźników, mierzenia czasu gry oraz przekazywania feedbacku dla graczy pokazując im konsekwencje ich decyzji. SmileUrbo to bardzo wszechstronne narzędzie edukacyjne, które w zależności od celów może być wykorzystane na różne sposoby. ‘SmileUrbo’ jest grą z doskonałą mechaniką. Jest intuicyjnym i innowacyjnym połączenia gry symulacyjnej z interfacem webowym i urządzeniami mobilnymi. Uczestnicy mogą od razu zobaczyć rezultat swoich decyzji i dzięki temu lepiej zrozumieć ich wpływ na dobrobyt społeczności. Pełne wykorzystanie potencjału gry wymaga rozwinięcia systemu szkolenia pedagogów i trenerów, stworzenia materiałów dydaktycznych i instruktażowych.

Dlatego też przy wsparciu uzyskanym z programu Erasmus+, będziemy w stanie zrealizować następujące cele:

  • Rozwój platformy internetowej wspierającej rozgrywkę.
  • Przeniesienie fabuły gry na łatwiejszy dla młodych graczy, europejski kontekst kulturowy
  • Stworzenie metodologii szkolenia trenerów i wykorzystania narzędzia na warsztatach z młodzieżą
  • Dodanie atrakcyjnych materiałów szkoleniowych.

 

Wszystkie narzędzia rozwinięte w ramach partnerstwa strategicznego będą dostępne w trzech językach unijnych: polskim, angielskim i hiszpańskim tak aby narzędzie było jak najszerzej wykorzystywane przez pedagogów, trenerów pracujących z młodzieżą, instytucje edukacyjne, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne na terenie Unii Europejskiej.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej zerknij do zamieszczonej poniżej prezentacji. 

Projekt trwać będzie do końca stycznia 2016 roku. Jeżeli chcesz zadać nam jakieś pytanie pisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Projekt jest „Współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”. 

Ściągnij załącznik:
Teodor Sobczak

 Trener, wykładowca, ale przede wszystkim twórca narzędzi edukacyjnych i metodyk tej tematyki. Od 2004 roku zajmuje się tworzeniem zaawansowanych narzędzi symulacyjnych wykorzystywanych w branży szkoleniowej. W jego bogatym dorobku znajduje się kilkadziesiąt gier edukacyjnych różnego rodzaju. Tworzył gry planszowe, przeglądarkowe (technologia flash), edukacyjne gry miejskie oraz szkoleniowe gry interaktywne. Wykłada i prowadzi warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy. 

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu