poniedziałek, 08 wrzesień 2014 12:44

Dzienniki powstania – powstanie styczniowe

Napisał 
Logo programu Patriotyzm Jutra Logo programu Patriotyzm Jutra

Pamiętacie jeszcze Dzienniki Powstania Listopadowego? Zapominalskim przypominamy, że jest to strona, na której można znaleźć informacje o powstaniu listopadowym, oś czasu, bazę wiedzy i całą masę zdjęć i rysunków z epoki. Projekt ten realizowaliśmy już dwa lata temu (jak ten czas leci), a wspierało nas Muzeum Historii Polski, które opiekowało się programem Patriotyzm Jutra. W tym roku również możemy się pochwalić tym, że nasz wniosek dostał dofinansowanie i możemy po raz drugi zająć się tematem walk narodowowyzwoleńczych. Tym razem projekt będzie dotyczył powstania styczniowego i ciekawostek z nim związanych.

W tej chwili trwają prace nad stroną internetową, uzupełnianiem bibliografii i bazy wiedzy. Pracujemy dzień i noc, aby strona była przynajmniej tak samo zachwycająca, jak jej poprzedniczka. Już za kilkanaście dni będziecie mogli zobaczyć efekty naszych starań. Wszyscy miłośnicy historii, zarówno ci mali, jak i ci więksi, będą mogli prześledzić dzięki stronie przebieg powstania styczniowego i najważniejsze wydarzenia tego najdłuższego polskiego zrywu niepodległościowego na interaktywnej osi czasu, a także zapoznać się z ciekawymi artykułami o powstaniu, w których znajdą się fakty i materiały, których nie znajdziecie w podręcznikach. Nauczyciele natomiast będą mogli skorzystać z propozycji oryginalnych scenariuszy lekcji. Warta uwagi będzie także baza wiedzy, porządkująca informacje o powstaniu. Co ważne, wszystkie e-publikacje dostępne na naszej stronie, będą udostępniane na wolnej licencji, do bezpłatnego pobrania.

 To i wiele innych niespodzianek szykuje dla Was ekipa Innowatorium. Śledźcie stronę fundacji i naszą stronę na Facebooku. Projekt jest realizowany z programu Patriotyzm Jutra, dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski.

     Muzeum Historii Polski

Teodor Sobczak

 Trener, wykładowca, ale przede wszystkim twórca narzędzi edukacyjnych i metodyk tej tematyki. Od 2004 roku zajmuje się tworzeniem zaawansowanych narzędzi symulacyjnych wykorzystywanych w branży szkoleniowej. W jego bogatym dorobku znajduje się kilkadziesiąt gier edukacyjnych różnego rodzaju. Tworzył gry planszowe, przeglądarkowe (technologia flash), edukacyjne gry miejskie oraz szkoleniowe gry interaktywne. Wykłada i prowadzi warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy. 

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu