poniedziałek, 28 październik 2013 10:48

Środy z planszówkami

Napisał 
logo Środy z planszówkami logo Środy z planszówkami

 Pierwsze spotkanie z cyklu „Środy z planszówkami – gry obywatelskie dla III sektora” odbyło się w ubiegłą środę przy grze „Skuteczne i profesjonalne NGO” stworzonej przez Federację Mazowia.

 

Gra była częścią projektu mającego na celu zachęcenie liderów organizacji pozarządowych do wprowadzania procesu standaryzacji pracy we własnych organizacjach. Polegała ona na przeniesieniu na planszę realiów funkcjonowania organizacji pozarządowej i opanowaniu organizacyjnego chaosu.

Z przeprowadzonych ankiet oraz rozmów wynika, że wszyscy gracze wciągnęli się w rozgrywkę. Poziom trudności zależał w dużej mierze od drużyny i jej kooperacji. Niektórzy szybko zaczęli współpracować i tworzyć strategię, która zapewniła im na zwycięstwo, a inni potrzebowali na to nieco więcej czasu.

Pod koniec spotkania uczestnicy podzielili się na forum swoimi opiniami. Wrażenia były pozytywne, niektórzy jednak mieli problem ze zrozumieniem dosyć skomplikowanej instrukcji. Większość z nich uznała, że gra może się przydać w ich organizacji głównie, aby uświadomić jak duże znaczenie mają standardy oraz pokazać związane z nimi mechanizmy. Kilku uczestnikom zabrakło teoretycznych i praktycznych informacji o tym, jak wprowadzać dane standardy we własnej organizacji. Gra jest jednak jedynie częścią całego projektu, dlatego też wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony Federacji Mazowia, gdzie znajdują się wszelkie potrzebne informacje.

Podczas dyskusji o grze padła również propozycja utrudnienia rozgrywki wraz z kilkoma bardzo ciekawymi pomysłami. Warto jednak pamiętać o wersji beta gry, którą możemy tworzyć sami, dobierając poszczególne elementy w taki sposób, aby odzwierciedlały one sposób funkcjonowania naszej organizacji.

Wszystkich zainteresowanych wypożyczeniem gry „Skuteczne i profesjonalne NGO” również zapraszamy do kontaktu z Federacją Mazowia. Natomiast osoby ciekawe kolejnych gier obywatelskich serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Środy z planszówkami – gry obywatelskie dla III sektora”, które odbędzie się już za miesiąc.

Teodor Sobczak

 Trener, wykładowca, ale przede wszystkim twórca narzędzi edukacyjnych i metodyk tej tematyki. Od 2004 roku zajmuje się tworzeniem zaawansowanych narzędzi symulacyjnych wykorzystywanych w branży szkoleniowej. W jego bogatym dorobku znajduje się kilkadziesiąt gier edukacyjnych różnego rodzaju. Tworzył gry planszowe, przeglądarkowe (technologia flash), edukacyjne gry miejskie oraz szkoleniowe gry interaktywne. Wykłada i prowadzi warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy. 

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu