Wydrukuj tę stronę
wtorek, 03 sierpień 2010 14:29

Ecosia - przyjazna wyszukiwarka

Z etykietą
Napisał 
Wyszukiwać i chronić Wyszukiwać i chronić © Innowatorium

Na rynku pojawiła się nowa przyjazna środowisku wyszukiwarka Ecosia oparta na silniku Yahoo/Bing i wspierana przez World Wide Fund For Nature (WWF). Zasada działania jest oparta na klasycznej wyszukiwarce, jednak inaczej od pozostałych, Ecosia przekazuje co najmniej 80% przychodów z linków sponsorowanych na ochronę lasów deszczowych.

Użytkownicy Ecosii korzystając z niej, mogą za każdym wyszukiwaniem ocalić ok. 2 metrów kwadratowych lasu deszczowego, bez ponoszenia żadnych opłat. Ecosia jest zasilana zieloną energią, także serwery na których pracuje nie wytwarzają CO2.

Yahoo/Bing nie tylko dostarczają naturalnych wyników wyszukiwania, ale także wyposażyli Ecosię w linki sponsorowane, które generują przychód. Linki sponsorowane w Ecosii osiągają średni CTR na poziomie 2%, co daje szacowany, średni przychód 0,13 eurocentów na jedno wyszukiwanie. Co najmniej 80% z tej kwoty jest przekazywane do WWF. Dzięki tym funduszom, średnio można ocalić ok. 2 metrów kwadratowych lasu.

Jako członkowie Innowatorium - fundacji wspierającej rozwój, ale przede wszystkim rozwój przyjazny środowisku mocno kibicujemy temu projektowi! Na razie w Polsce z Ecosii skorzystało około 200 osób, ale miejmy nadzieję, iż ta liczba zostanie wkrótce pomnożona przez tysiąc.

Jarosław Głasek

wiceprezes

Z zawodu historyk, web desingner, grafik, nadto freelancer i twórca gier. W Innowatorium odpowiedzialny za projekty, wnioski, treść merytoryczną, grafikę, serwis i kawę.