Dzień Seniora Dzień Seniora http://createdimage.com.au


    14 listopada w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Seniora. To jedna z wielu okazji, aby porozmawiać o potrzebach osób starszych, zwłaszcza tych, które chcą czynnie spędzać swój wolny czas, pielęgnować swoje pasje i poszerzać horyzonty. Dziś w całym kraju organizowane są spotkania, koncerty, wystawy oraz bezpłatne badania, kierowane właśnie do nich.

    Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium” również ma na względzie „Starszaków”. Niedawno rozpoczęliśmy współpracę z piaseczyńskim Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, która zaowocowała cyklem szkoleń komputerowych, napisanych z myślą o Klubach Seniora w miejscowościach Złotokłos i Zalesie Górne.
    Na „Warsztatach nowych technologii”, dofinansowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, spotykamy się w niewielkich, kameralnych grupach, aby wspólnie poznać podstawowe zasady obsługi komputera, nauczyć się jak wysyłać maile czy przesyłać zdjęcia. Nie ograniczamy się do obsługi komputerów. Na zajęciach nauczymy się obsługiwać różne rodzaje telefonów komórkowych i bankomatów. Ponadto nasi instruktorzy na konsultacjach po zajęciach odpowiadają na wszystkie indywidualne pytania kursantów i zawsze chętnie służą pomocą.
    Z naszego doświadczenia wynika, że zajęcia obsługi komputerów czy wielofunkcyjnych telefonów są seniorom bardzo potrzebne i niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem. Nasi kursanci uczą się samodzielnego zdobywania wiedzy, poznają różne kanały komunikacyjne, zdobywają wiedzę z nowych, dotychczas obcych im dziedzin, a przede wszystkim spędzają czas w miłym gronie, zawierają nowe znajomości i chętnie dzielą się ze sobą swoją wiedzą. Mamy nadzieję, że niebawem na naszej stronie ukażą się relacje z zajęć w Zalesiu Górnym i Złotokłosie.
    Zajęcia zaplanowaliśmy tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Prowadzimy grupy na dwóch poziomach zaawansowania: grupę początkujących, którzy dopiero zaczynają przygodę z nowymi technologiami, a także zaawansowanych, którzy pod czujnym okiem instruktorów chcą poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę. Zaawansowani starszacy stwierdzili też, że zrobią stronę swojego Klubu Seniora, a my im w tym pomożemy :)
    Pewnie, że pomożemy, a przy okazji Światowego Dnia Seniora cała Fundacja Innowatorium składa wszystkim seniorom serdeczne życzenia: samych słonecznych dni i wiele optymizmu w codziennym życiu.

Teodor Sobczak

 Trener, wykładowca, ale przede wszystkim twórca narzędzi edukacyjnych i metodyk tej tematyki. Od 2004 roku zajmuje się tworzeniem zaawansowanych narzędzi symulacyjnych wykorzystywanych w branży szkoleniowej. W jego bogatym dorobku znajduje się kilkadziesiąt gier edukacyjnych różnego rodzaju. Tworzył gry planszowe, przeglądarkowe (technologia flash), edukacyjne gry miejskie oraz szkoleniowe gry interaktywne. Wykłada i prowadzi warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy. 

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu